Widzisz niebezpieczeństwo na drodze

Brak kategorii

OGŁOSILIŚMY PRZETARG NA USUWANIE BARIER ARCHITEKTONICZNYCH

Przestrzeń miejska powinna być komfortowa i dostępna dla wszystkich. Dlatego właśnie ogłosiliśmy przetarg na usuwanie barier architektonicznych. W tym roku, podobnie jak w poprzednim, większy nacisk położymy na zgłoszenia mieszkańców.

Odnowa chodników, obniżanie krawężników czy montaż płyt ostrzegawczych lub pasów prowadzących to zazwyczaj niezbyt wielkie inwestycje. Są jednak istotne zwłaszcza dla lokalnej społeczności. To właśnie one niwelują bariery architektoniczne i poprawiają komfort oraz bezpieczeństwo seniorów, a także osób z niepełnosprawnościami, rodziców z wózkami, rowerzystów oraz pieszych.

W tym celu właśnie ogłosiliśmy przetarg. Na oferty czekamy do 8 kwietnia. Jeżeli uda się szybko wybrać wykonawcę, prace powinien rozpocząć jeszcze wiosną. Będą się one toczyły głównie w tych miejscach, które zostały wskazane do poprawy m.in. za pośrednictwem platformy Miejskie Centrum Kontaktu 19 115. W tym roku bowiem, podobnie jak w poprzednim, większy nacisk położymy na zgłoszenia mieszkańców.

Usuwanie barier będzie trwało przez cały rok, nastąpi w kilku warszawskich dzielnicach. Udogodnienia będziemy wprowadzać nie tylko w pojedynczych miejscach, ale także podczas kompleksowych remontów czy przebudów dróg. Przykładem wyznaczenie naziemnych przejść dla pieszych przy rondzie Dmowskiego, na którą to inwestycję niebawem powinniśmy ogłosić postępowanie przetargowe. Zebry powstaną na wysokości ulic: Widok, Poznańskiej, Nowogrodzkiej i Parkingowej. Dzięki nim piesi nie będą zmuszeni korzystać ze schodów.

Skip to content